top of page

Network Marketing Yöntemleri Yeni İnsanlarla Nasıl Tanışılır?

Güncelleme tarihi: 28 Ara 2020

Yeni İnsanlarla Tanışmak Küçük Bir Konuşmadan Çok Daha Fazlasıdır

Network marketing sektöründe başarıya ulaşmak için en önemli noktalarından birisi de yeni insanlarla tanışmaktır. Bu durum gerek kişisel ilişkilerimiz gerekse iş ilişkilerimiz açısından genel refahımız için çok önemlidir. Bununla birlikte, özellikle güveninize ihanet edilmişse veya iyi bir ilişki rol modeliniz yoksa nasıl iletişim kurulacağını öğrenmek her zaman kolay değildir. İşte size herhangi biriyle anında bağlantı kurmanın ve daha derinlemesine bir ilişki için temel oluşturmanın beş yolu. 1. Başkalarıyla Tanışırken Yansıtma Kullanın


Kim olduğumuzun ve neye tepki verdiğimizin %93'e kadarı sözel olarak gerçekleşmemektedir. Çoğu zaman bizim gibilere veya olmayı arzuladığımız kişiye doğru çekiliriz. Tanıştığımız insanlarla eşleşmek ve onları yansıtmak başka insanlarla bağlantı kurmak için yararlı bir ipucudur.

İnsanların dokunma yöntemlerini yansıtabilir ve el sıkışmalarının gücünü veya inceliklerini eşleştirebilirsiniz. Eğer enerjileri yüksekse, sizinkini buna uyacak şekilde arttırın. Eğer enerjileri düşükse, akılarına ve ruhlarına sahip olduğunuzu göstermek için seviyenizi yükseltin. Mümkün olduğunca ellerinizle konuşun. Sesinizi onlarınkiyle yükseltin veya alçaltın. İnsanların dokunma yöntemlerini yansıtabilir ve el sıkışmalarının gücünü veya inceliğini eşleştirebilirsiniz. Nefes alma kalıplarını, duruşlarını, yüz ifadelerini, ses tonunu ve temposunu taklit edin.


Doğal olarak bağlantı hissettiğimiz kişileri yansıtırız, ancak bunun tersi de aynı derecede güçlüdür. Süreci kendimiz başlatarak başkalarındaki bu anlamlı bağlantıyı organik olarak canlandırabiliriz. Bu etkileşimler, insanlara sizin hakkınızda kalıcı ve olumlu izlenim bırakan bir deneyime dönüştürür. En önemlisi, onlar hakkında kalıcı ve olumlu bir izlenime sahip olursunuz.


2. Tanıştığınız Kişilere Gerçek İlgi Gösterin

İnsanlarla bağlantı kurma şeklimiz genellikle bir tek kelimeye indirgenir: önemsemek. Onlara değer verdiğinizi göstermek için onların hayatlarına gerçek bir ilgi göstermeniz gerekir. Düşünceli ve anlayışlı sorular sorun, birbirinizden ne kadar farklı olursanız olun bağlantı kurabileceğiniz ilgi çekici bir şeyler mutlaka bulacaksınız. Bir sonraki cevabınızı veya kendi hikayelerinizi düşünmek yerine, sadece onlara odaklanın ve nasıl hissettiklerine dair empati gösterin. Bu hem kişisel hem de iş ortamlarında çalışır. Diğer kişiyle gerçekten ilgilendiğinizi gösterdiğinizde, doğal olarak sağlam bir bağlantı oluşacaktır.


3. Yeni Tanıştığınız İnsanlara İyi Hissettirin

Başkalarıyla sağlam bir bağlantıyı nasıl kuracağınızı öğrenmek ister misiniz? Dikkatleri üzerlerinde tutun ve ne kadar önemli olduklarını görmelerini sağlayın. Bu, tavsiye ve düşüncelerini istemek, cevaplarını derinlemesine dinlemek veya kişiyi etrafınızdakilerle konuşmak anlamına gelebilir. Gerçek iltifatlar verin, diğer insanların onlar hakkında söylediği güzel sözleri aktarın ve hatta düşünceli hediyeler verin. Önemli nokta şudur ki; başkalarını önemli ve değerli hissettirmek sorunsuz iletişim için sağlam bir zemin hazırlar.


4. Tanışmak İstediğiniz Kişiyle Ortak Zemin Arayın

İletişim kurma şansınızı artırmak istiyorsanız, başkalarıyla iletişim kurarken ortak payda alanları bulmanız gerekir. İnsanlarla her konuda hemfikir olmak imkânsız olsa da en azından benzer fikirlere sahip olduğunuz ve anlamlı bir sohbet için size zemin oluşturabilecek birkaç alan bulabilirsiniz. Eğer bir konuda hemfikir değilseniz, saygılı olun ve ihtilafın daha az olduğu başka bir konuya dikkatlice geçin.


5. Beden Dilinize Dikkat Edin

İletişim kurmanın büyük kısmı sözlü olarak gerçekleşmemektedir. İnsanlar, iletişimde bulundukları kişilerin gerçek niyetleri konusunda bilgi sahibi olmak için ince ipuçlarını toplamaya hazırdır. Biriyle konuşuyor ve sürekli olarak etrafınıza bakıyorsanız, göz temasını bozuyorsanız, telefonunuza bakıyorsanız veya ilgilenmediğinizi gösteren başka davranışlarda bulunuyorsanız, karşı tarafa iyi bir izlenim bırakmayacağınızı söylemem gerekir. Biriyle nasıl etkili iletişim kurabileceğinizin cevabını arıyorsanız, bu göz teması kurmak ve dikkatinizi onların söylediklerine odaklamak kadar kolay olabilir. İlginizi başka bir noktaya yöneltmeniz gerekiyorsa, özür dileyin ve ne yaptığınızı açıklayın. Ardından odak noktanızı yeniden belirleyin.


Tanışmak İstediğiniz İnsanlarla Nasıl Bağlantı Kurmalıyız?

Kişisel ve iş dünyasında yeni insanlarla bağlantılar kurma söz konusu olduğunda çevrenizin durumu buna en büyük etmendir. Yüksek sesli müzik, çok fazla insan veya dikkat etmeniz gereken bir olay gibi dikkat dağıtıcı şeyler olduğunda iletişim kurmak daha zor bir hal alır. Tanışmanız gereken kişileri belirleyin ve ardından onları daha iyi tanıyabileceğiniz daha küçük, daha sessiz mekânlar bulun. Büyük bir network marketing grubundaysanız, bağlanmak istediğiniz kişilerle bire bir zaman planlayın. Bir partide potansiyel bir arkadaşla veya romantik bir partnerle tanışırsan, ertesi gün birlikte bir kahve içip içemeyeceğinizi sorun. İnsanlarla nasıl bağlantı kuracağınızı öğrenirken, kendinizi başarıya hazırlamanız gerekir ve doğru ortamı yaratmak için çok çabalamalısınız.

309 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page